Nasze Przedszkole

O NAS

Przedszkole nasze leży w najpiękniejszej części Augustowa, w dzielnicy położonej w pobliżu lasów i jeziora Necko.

photo

Bliskość kompleksów przyrodniczych zapewnia zdrowe, czyste powietrze oraz korzystnie wpływa na wszechstronny rozwój dzieci- zdrowotny, społeczny, emocjonalny, estetyczny. A to wszystko dzięki częstym wycieczkom do lasu, na łąkę, nad jezioro, podczas których dzieci poznają dokładnie te środowiska, ich mieszkańców, odkrywają ich walory zdrowotne i estetyczne. Uczą się także właściwego stosunku do przyrody oraz zasad jej ochrony.

Położenie naszego przedszkola wpłynęło także na wyniki konkursu, jaki został ogłoszony w 2004 roku. Celem konkursu było wybranie nazwy i logo naszej placówki, a adresatami byli rodzice i dzieci z przedszkola. Propozycji nadeszło wiele, ale po konsultacji wybraliśmy taką, która odzwierciedla nasze zainteresowania. Przyjęliśmy nazwę ,, Przyjaciele Zielonego Lasu”, a logo przedszkola ją potwierdza.

Obecnie z przedszkola korzysta 177 dzieci, uczęszczających do siedmiu grup.

- 3-latki - ,,Muchomorki"

- 3/ 4-latki - ,,Misie”

- 4-latki - ,,Kubusie”

- 5-latki - ,,Biedroneczki”

- 5-latki - "Pszczółki"

- 6-latki - ,,Jeżyki”

- 6-latki - ,,Misiaczki”

Grupy wydają comiesięczną gazetkę, która zawiera tematy kompleksowe, treść wierszy i piosenek do nauki, informacje dla rodziców, ćwiczenia i zadania dla dzieci ( w formie zagadek, rebusów, krzyżówek, labiryntów itp.), rozwijające sprawność manualną dzieci, spostrzegawczość wzrokową i logiczne myślenie.

Przedszkole od 1963 roku prowadzi swoją Kronikę. Wszystkie ważniejsze wydarzenia z życia naszej placówki zawarte są w czterech grubych tomach, prowadzonych przez kolejne, coraz młodsze pokolenia nauczycielek.